מודד קרקע

בטיחות לפני הכל! אל תסמכו על מודדים ללא הסמכה!

עומדים בפתחו של פרויקט בניה או פיתוח? מחפשים גורם מקצועי שיוכל לבצע עבורכם מדידות לצורך תכנון או רישום? איש המקצוע שאתם מחפשים הוא מודד מוסמך ולאו דווקא מודד קרקע, אם כי גם זהו ביטוי שבו נהוג להשתמש ובפועל מתייחס לאותו איש מקצוע בדיוק. מדוע נדרשות בכלל מדידות לפני, במהלך ובסיום כל תהליך של בנייה או פיתוח? מהו הקריטריון המרכזי לבחירת מודד קרקע? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

למה נועדו מדידות בתהליכי בנייה ופיתוח?

אם נחשוב לרגע על האדריכל שאמור לבנות את תכנית הבנייה למבנה, הרי שעל האדריכל להכיר בדיוק את תנאי הקרקע שעליה יוקם המבנה. עליו לדעת מהם השיפועים בקרקע, מהם פערי הגבהים בקרקע, עצמים המוצבים בשטח הבנייה ואפילו הנוף הנשקף מאזור הבנייה. מדידות בשלב הזה של הפרויקט הן מדידות לצורך תכנון ומטרתן היא להביא את השטח אל שולחן השרטוט של האדריכל. מודד קרקע נשלח אל השטח ומבצע שורה של מדידות באמצעות ציוד אלקטרו אופטי ולעיתים גם באמצעות נתוני לוויין ולאחר מכן אוסף את כלל הנתונים, מבצע אינטגרציה ובונה מפה גאודזית שתשמש את האדריכל לצורך תכנון המבנה.

בהמשך הדרך, מלווה המודד את פרויקט הבנייה על כל שלביו ומבצע סימוני קרקע לכלונסאות, גבולות מגרש וכדומה, מדידות תוך כדי עבודה וכן הלאה. לבסוף, אחראי המודד על ביצוע מדידות של התוצר המוגמר למטרות רישום. בשלב הזה המדידות יסוכמו אל תוך תשריט מבנה ומפה שיאוגדו כולם בתיקו הרישום של הנכס אצל רשם המקרקעין.

איך תבחרו את המודד הנדרש לכם?

ובכן, איש המקצוע שאותו אתם צריכים נקרא מודד והמודד הזה חייב להיות מודד מוסמך. הסמכת מודד מתבצעת על פי הוראות פקודת המדידות, ועל פיה על המודד להשלים תואר במדע הגאודזיה ולאחר מכן לעבור מבחנים של מרכז מיפוי ישראל על מנת לקבל את ההסמכה לעבוד במקצוע המדידה. זהו גם בדיוק הקריטריון שממנו אתם לא רוצים לחרוג – יהיה המודד שתבחרו אשר יהיה, בין שהוא מציג עצמו כמודד ובין שבתור מודד קרקע, המודד שלכם חייב להיות מודד מוסמך על פי חוק. את רשימת המודדים המוסמכים בישראל תוכלו למצוא באתר האינטרנט של מרכז מיפוי ישראל (מפ"י).

מודד מוסמך לקרקע

ביצוע מדידות שלא על ידי מודד מוסמך הוא מהלך שכאילו מעולם לא בוצע מבחינת החוק, או לפחות באופן עקרוני. על מודד קרקע ישנה אחריות רבה מאוד לספק נתונים מדויקים ולהתחשב בשורה של פרמטרים בשרטוט המפה הגאודזית. כל סטייה, כל טעות בחישוב וכל נתון שגוי יכולים להוביל לטעויות קריטיות בתהליך הבנייה והרישום ולייצר הן בעיות מבניות והנדסיות והן בעיות ברישום הנכס על פי חוק. אין בכך כדי לומר שמודד מוסמך לא יכול לטעות, אבל מודד כזה נמצא בפיקוח צמוד של מרכז מיפוי ישראל ומחויב לפעול על פי הוראות פקודת המדידות, שתכליתה, בין היתר, להבטיח את איכות המדידות המבוצעות בישראל.

אחרי שאמרנו את כל זה, מציאת מודד קרקע היא לאו דווקא המשימה שלכם בתור לקוחות הקצה/ היזמים. במקרים רבים, האדריכל הוא זה שמוצא את חברת המדידה הנדרשת לפרויקט ואותה חברה ממשיכה בדרך כלל ללוות גם את יתר שלבי הפרויקט עד שלב הרישום הסופי. בכל מקרה, המשימה של בחירת מודד מוסמך לא אמורה להיות מסובכת והדבר החשוב מכל הוא לוודא שאכן מדובר במודד מוסמך ומורשה. מעבר לכך, עניינים של כימיה בינאישית, אמינות, מהימנות וכמובן מחיר, הם פרמטרים שאתם בהחלט מסוגלים לבחון ללא כל בעיה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב

מודדים? מעוניינים לפרסם את עצמכם באינדקס המודדים שלנו?

אז מה היה לנו בכתבה:
מודדים ישראל
מודדים ישראל

חברת מודדים ישראל היא חברה מקצועית וותיקה, המציעה שירותים הנדסיים לענף הבניין ולשוק הנדל"ן והתשתיות בכלל. בחברה תוכלו למצוא צוות שלם של מודדים מוסמכים, בעלי דיפלומה רשמית של הטכניון או של מוסדות לימוד מקבילים בחו"ל במקצוע הגאודזיה המהווה את הבסיס לעבודת המודד. כל המודדים בחברה רשומים כמודדים מוסמכים במאגר המודדים המוסמכים של המרכז למיפוי ישראל ועמידה מרשימה זו בכל תנאי החוק והאתיקה המקצועית, מהווה בעצמה סיבה טובה לבחון את החברה יותר לעומק.

השאירו פרטים ונחזור בהקדם!

מודדים? מעוניינים לפרסם את עצמכם באינדקס המודדים שלנו?

מדוע קירותיך רטובים ואיך לייבשם?

אוורור לקוי הוא אחת הסיבות הנפוצות ביותר להצטברות רטיבות בקירות פנימיים. כאשר אוויר חם ולח נכלא בתוך הבית שלך, הוא יכול להתעבות על משטחים קרירים יותר כמו קירות, מה שמוביל לרטיבות וצמיחת עובש.

POOL WORK
התקנות בריכות תובנות של מודד מוסמך

כשמדובר בהתקנות בריכות, הזמנת מודד מוסמך היא חיונית להבטחת פרויקט מוצלח. מודד מוסמך מחזיק בידע ובמומחיות להעריך במדויק את האתר, לקבוע את המיקום הטוב ביותר עבור הבריכה ולשקול את כל האתגרים הפוטנציאליים שעלולים להתעורר. הגישה המוקפדת שלהם והקפדה על הפרטים הקטנים תורמים לתהליך התקנה חלק, וכתוצאה מכך בריכה העומדת בכל דרישות הבטיחות והרגולציה.

איך מיישרים רצפה עם מדה מתפלסת?

רצפה לא אחידה עלולה לגרום לשורה של בעיות, החל מסכנות מעידה ועד לקשיים בהנחת ריצוף חדש. יישור רצפה באמצעות מדה מתפלסת, הוא דרך יעילה להבטיח

הוצאת רישיון קבלן

רק במדינות בודדות בארה"ב יש חקיקה המסדירה את הנפקת רישיון הקבלן. מדינות רבות מחכות שהחוקים הפדרליים יעברו לפני שיבצעו שינויים בתקנות שלהן. נכון לעכשיו, אין

יציקת בטון

המילה בטון באה מלטינית, שפירושה "להתקשות". כאשר בוחנים את המשמעות של בטון, מילה זו עשויה להתייחס למשהו שנבנה פיזית או למשהו שניתן לראות ולגעת על

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!