מודד מוסמך בצפון

מחפשים מודד לביצוע מדידות לצורך תכנון בנייה, רישום, ארנונה או כל מטרה אחרת? ייתכן שאתם כבר יודעים וייתכן שלא, אבל בישראל חייב שירות מדידה להיות מסופק על ידי מודד מוסמך בלבד. אדם שמבצע מדידות ללא ההסמכה והרישוי הנדרשים על פי פקודת המדידות, עובר למעשה עבירה פלילית שבצידה עונש. אז מיהו מודד מוסמך? איך אפשר למצוא מודד מוסמך בצפון? האם כל מודד מוסמך הוא מודד טוב עבורכם? על השאלות הללו נענה בשורות הבאות.

מיהו מודד מוסמך?

מודד מוסמך על פי פקודת המדידות הוא אדם שהשלים תואר אקדמאי במדעי הגאודזיה, מקצוע שבישראל ניתן ללמוד אך ורק בטכניון, ושלאחר השלמת התואר עבר בהצלחה את מבחני מרכז מיפוי ישראל (מפ"י) לצורך הסמכה כמודד מורשה ומוסמך. כמו כן, מודד מוסמך צריך לחדש את רישיונו אחת לשנתיים באמצעות תשלום אגרה, כשאי תשלום האגרה משמעותו אובדן ההסמכה. חשוב להדגיש כי את לימודי המדידה ניתן להשלים הן במסגרת תואר הנדסי שבסופו יחזיק המודד גם בתואר מהנדס והן במסלול לא הנדסי. אם מצאתם מודד שנראה לכם מתאים עבורכם ואם הוא בעל ההסמכה והרישוי הנדרשים אך ללא תואר הנדסי, אין בכך כל פסול ואת זה חשוב לדעת.

איך תמצאו מודד מוסמך בצפון?

מרכז מיפוי ישראל הוא הגוף שמאגד ומפקח על כלל המודדים המוסמכים בישראל. באתר האינטרנט של המרכז מפורסמת רשימה מלאה של כלל המודדים המוסמכים בישראל. בכל מקרה בו אתם זקוקים למודד מוסמך, כדאי וחשוב לאתר אותו ברשימה, בין שלאחר שמצאתם מודד שמתאים לכם ובין שאתם מעוניינים להיעזר ברשימה כמקור מידע למציאת המודד מלכתחילה. ברשימה תוכלו למצוא גם מודד מוסמך בצפון בהתאם לפרטי ההתקשרות והכתובת שמצוינת עבור כל מודד המופיע ברשימה.

האם כל מה שצריך לעניין אתכם הוא שהמודד הוא מוסמך?

ובכן, התשובה היא כן ולא. תחום המדידה בישראל הוא תחום שזוכה לתשומת לב רבה מצד הרגולטור וזוכה גם לפיקוח הדוק. פיקוח זה מסתמך אמנם בעיקר על דיווח של אזרחים לצד פיקוח יזום מינורי יחסית, אך ההתנהלות היא חד משמעית ובלתי מתפשרת ולכן מודדים מוסמכים מקפידים מאוד על עבודה על פי הוראות פקודת המדידות ומעצם זאת אתם יכולים להיות רגועים יחסית עם כל מודד שמחזיק בהסמכה הנדרשת מטעם מרכז מיפוי ישראל.

יחד עם זאת, שירותי מדידה הם כמו כל שירות אחר שאנו נעזרים בו במהלך חיינו וזה בהחלט לגיטימי אם אתם מבקשים למצוא מודד שמעבר להסמכה שלו, זוכה גם להמלצות חיוביות, לחוות דעת מקצועיות ובכלל איש מקצוע שיש לכם כימיה איתו ואתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך עליו ולהאמין בו. לחילופין, אם אתם נתקלים במודד מוסמך שעליו אתם מקבלים דווקא המלצות שליליות ואולי מגיע אליכם מידע על פעילות לא חוקית או לא הוגנת שלו, זה בהחלט לגיטימי אם תימנעו מעבודה איתו על אף הסמכתו ואולי אף תרצו להביא את הדברים לידיעת מרכז מיפוי ישראל לבדיקתו. אבל אתם מבחינתכם רוצים להבטיח גם את ההסמכה של המודד על פי חוק, וזה ברמת חשיבות עליונה, וגם את היותו איש מקצוע שמספק שירות אדיב במחיר הוגן, שגם הם מרכיבים מכל שירות מקצועי שאנו צורכים ובהחלט לגיטימי לעמוד עליהם בבחירת איש המקצוע שלנו.

הדבר היחיד שעליו אתם לא רוצים לוותר גם אם יש לכם המלצת זהב ביד, הוא היותו של המודד, מודד מוסמך. מדידות שיבוצעו על ידי מודד בלתי מוסמך יכולות להוביל לצרות צרורות בפרויקט ואף להקשות עליכם תהליכי רישום של הנכס.

מדידת שטח

כאשר מזמינים אדריכל להכנת גרמושקה לצרכי בנייה, הרחבה או פינוי בינוי, יש צורך להזמין מודד שטח. כל תכנית אדריכלית המופיעה בגרמושקה, מתבססת על מדידת שטח.

מודד מוסמך בחריש

נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בחריש? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו ללקט את כל המידע לו אתם זקוקים על מודד מוסמך! רבים אינם

מודד מוסמך בעומר

נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בעומר? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו ללקט את כל המידע לו אתם זקוקים על מודד מוסמך! רבים אינם

מודד מוסמך בתל-אביב

נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בתל-אביב? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו ללקט את כל המידע לו אתם זקוקים על מודד מוסמך! רבים אינם

מודד מוסמך ביפו

נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך ביפו? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו ללקט את כל המידע לו אתם זקוקים על מודד מוסמך! רבים אינם

התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד