כיול מכשיר מדידה של מודד מוסמך

על מנת לוודא שמכשיר מדידה יהיה תקין ויציג תוצאות אמת יש לבצע לו כיול מדי תקופה. לכל מכשיר מדידה ישנם תנאים שונים ודרישות אחרות, חלקם זקוקים לכיול מדי חודש ואחרים יזדקקו לתוקף ארוך או קצר יותר.

כך או כך, הכיול הוא חלק מהותי מאוד בתהליך התפקוד של מכשירי מדידה. ללא כיול – לא תוצג תוצאה מדויקת וככל הנראה התוצאות שנלוות או כרוכות בתוצאות המדידה יהיו בעיתיות ושגויות.

איך צריך לכייל מכשירי מדידה?

מכשירי מדידה חייבים בכיול תקופתי וקבוע כאשר הדרך הנכונה והראויה ביותר לביצוע הכיול היא במעבדה מוסמכת ומקצועית אשר מתמחה בכיול ובנוסף לביצוע הכיול גם מפיקה דוחות אודות התהליך. כפי שאנו נוהגים לטפל ברכב או בדירה שלנו ע"י הגורמים המקצועיים והמוכשרים ביותר – כך יש להתנהל גם בכל הנוגע לכיול מכשירי מדידה.

אין להתפשר על כיול עצמאי או של גורם חובבן מכיוון שבמרבית המקרים הכיול יבוצע באופן לא נכון ויוביל לשגיאות רבות נוספות. למעשה, תהיה זו טעות מתגלגלת שעלולה להוביל למצב הרסני ומסוכן בחלק מן המקרים. אם עדיין אינכם מבינים למה חשוב לכייל בהתאם לתקן, תוכלו להתייעץ עם מודד מוסמך.

מהו מודד מוסמך וכיצד נושא הכיול רלוונטי לגביו?

תפקידו של המודד המוסמך לבצע מדידות להיתרי בנייה ועוד. מודד מוסמך מתעסק גם ברישוי עסקים, מדידות לתמ"א ומעניק ליווי מקצועי לאורך כל התהליך. כל מודד מוסמך יאמר ויצהיר חד משמעית כי הוא יכול להבטיח ששירותיו יבוצעו במומחיות אך ורק אם הוא יוודא שנעשה כיול למכשיריו.

מודד מוסמך עובד עם חברות פרטיות, בתי עסק, אנשים פרטיים, משרדי ממשלה ועוד – כל אלו דורשים ממנו לספק תוצאות מדידה מדויקות ולא מעזים לחשוב על שגיאה, ולו המינורית ביותר. המדידות שנעשות על ידי מודד מוסמך מספקות מידע שקשור לתכנות ופיתוח, לצרכי רישום, אדריכלות ועוד. במידה ולא יבוצע כיול למכשיריו של המודד המוסמך – כל בדיקותיו ומדידותיו יהיו לשווא ואף עשויות לסכן ולפגוע בהמשך תהליך הבנייה או כל תהליך אחר שהוא לוקח בו חלק.

האם מודד מוסמך יכול לכייל לבד את המכשירים שלו?

יתכן כי תהליך הכיול אפשרי באופן תאורטי לביצוע עצמאי אך תהיה זו שגיאה מרכזית מאוד ואף מהותית אם המודד יבצע את הכיול בעצמו.

כפי שצוין קודם לכן, לא כדאי ואף אסור לזלזל בתהליך הכיול וחשוב מאוד שזה יתבצע במעבדה מוסמכת העומדת בתקנים הבינלאומיים וכל זה בכדי שהכל יתנהל כשורה ובצורה המקצועית והנכונה ביותר. אין להתפשר על כך וכל מודד מוסמך ומנוסה יאמר כי הוא לא שוקל פעמיים את נושא הכיול ופונה תמיד למעבדות מוסמכות העוסקות בכיול מכשירי מדידה.

מדידת שטח

כאשר מזמינים אדריכל להכנת גרמושקה לצרכי בנייה, הרחבה או פינוי בינוי, יש צורך להזמין מודד שטח. כל תכנית אדריכלית המופיעה בגרמושקה, מתבססת על מדידת שטח.

מודד מוסמך בחריש

נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בחריש? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו ללקט את כל המידע לו אתם זקוקים על מודד מוסמך! רבים אינם

מודד מוסמך בעומר

נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בעומר? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו ללקט את כל המידע לו אתם זקוקים על מודד מוסמך! רבים אינם

מודד מוסמך בתל-אביב

נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך בתל-אביב? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו ללקט את כל המידע לו אתם זקוקים על מודד מוסמך! רבים אינם

מודד מוסמך ביפו

נמצאים בשלבי בניה? זקוקים למודד מוסמך ביפו? הגעתם למקום הנכון! בפוסט הבא תוכלו ללקט את כל המידע לו אתם זקוקים על מודד מוסמך! רבים אינם

התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד